"30 Ağustos Emperyalizmin Yenilgisidir" | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

“30 Ağustos Emperyalizmin Yenilgisidir”

Bu haber 01 Eylül 2018 - 8:53 'de eklendi ve 38 views kez görüntülendi.

ADD’den “30 Ağustos” mesajı

“30 Ağustos Emperyalizmin Yenilgisidir”

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Adana Şube Başkanı Atilla Eker, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajda,  30 Ağustos 1922 tarihinin büyük bir zafer, 30 Ağustos 2018’in ise şahlanış ve uyanış olduğuna dikkati çekti.

Türk Kurtuluş Savaşının bütün mazlum uluslara güç ve umut kaynağı olduğunu vurgulayan ADD Adana Şube Başkanı Atilla Eker, “Mustafa Kemal Atatürk’ün eşsiz liderliğinde emperyalist güçlerin yenilgiye uğratılması dünya tarihinde bir ilktir” dedi.

“YENİ TÜRKİYE, YENİ TARİH ÇALIŞMALARINA KARŞIYIZ”

ADD olarak, iktidarın son yıllarda özel çaba harcadığı ” Yeni Türkiye Yeni Tarih”  çalışmalarına karşı olduklarını tekrarlayan Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Adana Şube Başkanı Atilla Eker, şöyle konuştu;

‘ Yeni Türkiye Yeni Tarih” anlayışı, Kurtuluş ve Kuruluş sürecinin, verilen büyük savaşın ve mücadelenin inkârı demektir. Kurtuluş ve Kuruluş değerlerimize, Cumhuriyet kazanımlarımıza sahip çıkabildiğimiz ölçüde üzerimize oynanan oyunları boşa çıkarabilir, Ulusal Kimliğimizi ve varlığımızı koruyabiliriz.Bu nedenle 30 Ağustos bir büyük uyanışın günü olmalıdır. 1922’nin Zaferi,  günümüzün uyanış ve şahlanışının ilk temel taşıdır. Türkiye Cumhuriyeti ne giden yolda 30 Ağustos önemli bir dönüm noktasıdır. 30 Ağustos 1922 Zafer, 30 Ağustos 2018 şahlanış ve uyanıştır. Selâm olsun Tek Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk e ve Silah Arkadaşlarına. Bayrak bizde nöbet bizde dava emin ellerde…  Büyük Zafer Bayramı Kutlu olsun”