19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ’NDE GAZİLERİMİZİN ONURUNA YEMEK PROGRAMI DÜZENLENDİ | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi
SON DAKİKA

CHP’Lİ ŞEVKİN MECLİSTE İKİNCİ KEZ ANT İÇTİ

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

Ayhan Barut, Gazi Meclis’te yemin etti

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

Ayhan Barut, Gazi Meclis’te yemin etti

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ’NDE GAZİLERİMİZİN ONURUNA YEMEK PROGRAMI DÜZENLENDİ

Bu haber 20 Eylül 2022 - 19:46 'de eklendi ve 126 views kez görüntülendi.

19 Eylül Gaziler Günü'nü kutlama etkinlikleri çerçevesinde gazilerin onuruna yemek programı düzenlendi.

Valiliğ himayesinde ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünce Nezihe Yalvaç Uygulama Otelinde gerçekleştirilen programa Vali Dr. 'ın yanı sıra; Garnizon Komutanı Tuğgeneral Nihat Ergün, Vali Yardımcısı Adem Arslan, İl Emniyet Müdürü Doğan İnci, İl Jandarma Komutanı Albay Bilgihan Yeşilyurt ile şehit yakınları, gaziler ve aileleri  katıldı.

Program boyunca tüm konuklarla yakından ilgilenen ve sohbet eden Vali Elban, yaptığı konuşmada “Ülke için en kıymetli varlığı olan canından vazgeçebilmek fedakarlıkların en büyüğü. Gazilerimiz de ülkemiz için seve seve canından vazgeçmeye karar vermiş, bu fedakarlıkta bulunmuş ancak Rabbim onlara iki şerefli durumdan gaziliği nasip etmiş, şehitliği nasip etmemiş. Bu şerefli unvanlara sahip olmuş siz gazilerimizin ve aziz şehitlerimizin sayesinde bu aziz vatan, bu Anadolu toprağı bizim için vatan olmuştur. İnşallah siz ve sizler gibi bu vatanın kahraman evlatları sayesinde de vatanımız ve devletimiz kıyamete kadar payidar olmaya devam edecek.”dedi. Davete icabetlerinden dolayı konuklarına teşekkür eden Vali Elban, tüm gazilerimizi minnet ve şükranla anarak tüm gazilerimizin Gaziler Günü'nü tebrik etti.

Program, Vali Elban'ın konuşmasının ardından şehitlerimizin ve ebediyete irtihal etmiş gazilerimizin ruhlarına İl Müftüsü Mehmet Taşcı tarafından dua edilmesiyle sonlandı.