TÜMSİAD Adana KOSGEB Müdürü’nü Ağırladı | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi
SON DAKİKA
http://evdekal.adana.bel.tr/saglik/covid-19-nedir

TÜMSİAD Adana KOSGEB Müdürü’nü Ağırladı

Bu haber 01 Ekim 2018 - 15:57 'de eklendi ve 40 views kez görüntülendi.

Adana Müdürü Mücahit Alper Karcı TÜMSİAD Adana Şube Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyelerini ziyaret etti.

Karcı iş adamlarına yaptığı konuşmasında, KOSGEB Genel Destek Programının yenilenerek, isminin ‘’İşletme Geliştirme Destek Programı’’ olduğunu  söyeledi.

KOSGEB veri tabanına kayıtlı işletmelere yapılan desteklerde, rekabet güçlerinin ve düzeylerinin yükseltilmesi, sanayide entegrasyonun ekonomik gelişmelere uygun şekilde gelişmesi için işletmelerin üretim, pazarlama, dış , yönetim, organizasyon, insan kaynakları, mali işler, finans, bilgi yönetimi ve bunlarla ilişkili alanlarda sunacakları projeler ileilgili geniş bir sunum yaptı.

KOSGEB Adana Müdürü Mücahit Alper Karcı, eski ve yeni yönetmelik arasındaki farkları da izah ederek, eskiden net satış hasılatı 40 milyon TL’yi aşmayan işletmelere KOBİ denildiğini, yeni yönetmeliğe göre, 250 den az çalışanı olan net satış hasılatı ve mayi blanço toplamı 125 milyon TL’yi aşmayan işletmelere KOBİ adı verildiğini söyledi.

Yurt dışından ithal edilen stratejik ürünlerin ülkemizde üretilmesi ve yerlileştirilmesi için hazırlanan projelere 5 milyon TL geri ödemesiz destek verildiğini de ifade eden Karcı, Yurt içi fuar desteğinde İdef Savunma Sanayi fuarına özel, metre kare başına 1000 TL alabileceklerini belirterek, “Yenilikçi, teknolojik ve  katma değeri yüksek ürün üreten ve uluslararası pazarlara taşımak isteyen ihracat odaklı KOBİ’ler  önceliğimizdir” dedi.

TÜMSİAD Adana Şube Başkanı Yakup Kutluca’da konuşmasında, ‘’Geçen hafta KGF Müdürümüz, bu hafta da KOSGEB Müdürümüz ile Türk ekonomisinin nasıl daha iyiye gideceğini ve bu suni krizden nasıl düze çıkılması gerektiği konularında,  devletimizin işadamlarına ne gibi destekler verdiğini görüştük ve olayın bankalarda kilitlendiğini gördük’’ dedi.

Kutluca ‘’Bankaların ülkemiz menfaatleri açısından piyasaları rahatlatıcı girişimlerde bulunmaları önem arzetmektedir’’ ifadesini kullanarak,  KOSGEB Müdürü Mücahit Alper Karcı’ya verdiği bilgilerden dolayı teşekkür etti.

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN