TSYD’ye ziyaretçi akını | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web SitesiYeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA
AdanasporAkhisar BelediyesporAlanyasporAntalyasporBeşiktaşBursasporÇaykur RizesporFenerbahçeGalatasarayGaziantepsporGençlerbirliğiİstanbul BaşakşehirKardemir KarabüksporKasımpaşaKayserisporKonyasporOsmanlı SporTrabzonspor

TSYD’ye ziyaretçi akını

Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Adana Şubesi Nihat Geven Tesisleri’nde meydana gelen yangının ardından ‘geçmiş olsun’ ziyaretleri sürüyor.

Bu haber 05 Temmuz 2023 - 14:00 'de eklendi ve 170 views kez görüntülendi.

TSYD’ye ziyaretçi akını

Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Adana Şubesi Nihat Geven Tesisleri’nde meydana gelen yangının ardından ‘geçmiş olsun’ ziyaretleri sürüyor.

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’in ardından Seyhan Belediye Başkanı Mehmet Akif Akay ve Adana ASKF Genel Başkanı Ahmet Bozan da tesislere gelerek, TSYD Adana Şube Başkanı Oğuz Kerim Hoşfikirer ve Yönetim Kurulu üyelerine ‘geçmiş olsun’ temennisinde bulundular.

Çetin, Akay ve Bozan yaptıkları açıklamalarda, can kaybı olmamasının en büyük teselli kaynağı olduğunu belirterek, “Cana gelmesin de mala gelsin. Telafi edilebilir. El birliğiyle yaralar sarılır… Biz üzerimize ne düşerse yapmaya hazırız. Herkesin gerekli duyarlılığı göstereceğine inanıyoruz” dediler.

ÇETİN: ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPMAYA HAZIRIZ

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin; Adana’da sıcaklıkların giderek arttığını, elektrik kesintilerinin de can sıkıcı boyutlara ulaştığını belirterek, “Kesintiler ve yeniden elektrik akımı sağlanmasıyla birlikte maalesef bu tür yangınlar meydana gelebiliyor. Vatandaşların beyaz eşyaları da kesintilerden olumsuz etkileniyor. Bu yöndeki şikayetlerin arttığını gözlemliyoruz. Yapılan tahkikat sonucu yangının çıkış nedeni elbette ortaya konulacaktır. Sorumluluğu bulunanların, kusuru olanların yükümlülüklerini yerine getirmesi gerekiyor” diye konuştu.

AKAY: ÇOK ÜZGÜNÜZ, YANINIZDAYIZ

Seyhan Belediye Başkanı M.Akif Akay da TSYD Tesisleri’ne gelerek Başkan Hoşfikirer ve Yönetim Kurulu üyeleriyle birlikte incelemelerde bulundu. Yangının yarattığı tahribatı üzüntüyle karşıladığını söyleyen Akay, “Maalesef önemli bir maddi zarar var. Ancak tesellimiz can kaybı olmaması. Basın; hepimiz için çok büyük öneme sahip. Demokrasimiz açısından da , toplumsal ilişkiler açısından da önemli. Biz yöneticiler için adeta yol gösterici ve kılavuz… Vatandaşın talepleri, görüş ve önerilerinin kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticilerine ulaştırılması anlamında da önemli bir misyon yüklenmiş durumda. Yaşanan üzücü olayın yaralarının sarılması noktasında Seyhan Belediyesi olarak yapılması gereken ne varsa, yerine getirmeye hazırız. Her zaman yanınızda olmaya devam edeceğiz” diyerek, ‘geçmiş olsun’ temennisinde bulundu.

BOZAN: TESELLİMİZ CAN KAYBI OLMAMASI

Spor basınının her zaman ASKF’nin yanında olduğunu, birlikte bir çok projeye imza attıklarını ifade eden ASKF Genel Başkanı Ahmet Bozan da, can kaybı olmamasının teselli kaynağı olduğunu belirterek, yangında meydana gelen maddi kayıpların telafisinin mümkün olduğunu, ASKF olarak da gereken yardıma hazır olduklarını ifade etti.

HOŞFİKİRER:

Yaşanan yangın afetinin ardından toplumun tüm kesimlerinden büyük ilgi gördüklerini, başta Adana Valisi Dr.Süleyman Elban olmak üzere yerel yönetimler, kamu kurum ve kuruluşları ile Adana milletvekillerinden de gerek telefonla ve gerekse de bizzat TSYD Adana Şubesi’ne gelerek ‘geçmiş olsun’ dileklerini ileten, temennilerde bulunan ve ‘yardıma hazırız’ mesajı veren herkese teşekkür ettiklerini dile getirdi.

PUAN DURUMU
Süper Lig
# TAKIMLAR O AV P
PTT 1.Lig
# TAKIMLAR O AV P
LİG FİKSTÜRÜ
Süper Lig
PTT 1.Lig