Destek Sarıçam'dan, başarı sporculardan | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA
AdanasporAkhisar BelediyesporAlanyasporAntalyasporBeşiktaşBursasporÇaykur RizesporFenerbahçeGalatasarayGaziantepsporGençlerbirliğiİstanbul BaşakşehirKardemir KarabüksporKasımpaşaKayserisporKonyasporOsmanlı SporTrabzonspor

Destek Sarıçam’dan, başarı sporculardan

Bu haber 09 Şubat 2020 - 16:11 'de eklendi ve 9 views kez görüntülendi.

Sarıçam Belediyesi sponsorluğunda gerçekleştirilen “Durgunsu Kano 5000 Metre Türkiye Şampiyonası” ve milli takım seçmeleri sona erdi.

Soğuk havaya rağmen, Seyhan Baraj Gölü’ndeki yarışmalarda sporcular kıyasıya mücadele ederken, çok sayıda sporsever büyük çekişmelere sahne olan yarışları yerinde izleyerek, güzel bir hafta sonu geçirdiler.

Sarıçam Belediyesi’nin sponsorluğunda Seyhan Baraj Gölü’nde gerçekleştirilen ‘Sarıçam Belediyesi Durgunsu Kano 5000 Metre Türkiye Şampiyonası’nda dereceye giren sporculara madalya ve hediyelerini Adana Valisi Mahmut Demirtaş, Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ, Kano Federasyonu Başkanı Alper Cavit Kabakçı, Adana Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulkadir Ataşbak, Çukurova Üniversitesi BESYO Müdür Yardımcısı Ercan Yeldan, Kano Federasyon Başkan Vekili Osman Ercan, Kano Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeleri İsmet Akdemir, Keman Yücel, Serdar Zagralı ve Hasan Özyıldırım ile Adana Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Şube Müdürü Halit Yılmazel verdi.

‘BU TÜR ORGANİZASYONLAR YAYGINLAŞMALI’

Zevkli ve çekişmeli mücadelelere sahne olan, 11 ilden 18 spor kulübü ve 110 sporcunun katıldığı, böylesine bir organizasyona ev sahipliği yapmak ve sponsor olmaktan mutlu olduklarını belirten Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ, “Su cenneti olan Adana’yı ulusal ve uluslararası su sporları camiasına tanıtmayı hedefliyoruz. Bölgemizin su sporları turizminin cazibe merkezi durumuna gelmesini arzu ediyoruz. Bu tür organizasyonların yaygınlaşması için her zaman sorumluluk almaya hazırız” dedi.

Kano yarışlarını, Adana Valisi Mahmut Demirtaş, Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ’ın yanı sıra; Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdülkadir Ataşbak, Kano Federasyonu Başkanı Alper Cavit Kabakçı, Çukurova Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu Müdür Yardımcısı Ercan Yeldan, Kano Federasyon Başkan Vekili Osman Ercan, Sarıçam Kent Konseyi Başkanı İbrahim Akyürek, Anadolu Spor Gazetecileri Dernek Başkanı Mustafa Boz da takip takip etti.

DERECEYE GİRENLER BELİRLENDİ

Seyhan Baraj Gölü’nde organize edilen Durgunsu Kano Uzun Mesafe (5 bin metre) Milli Takım Seçme Yarışlarında derece alan sporcuların sıralaması şöyle oluştu:

  • Büyük erkekler K1 5 bin metre
  1. Mustafa Özmen (Sakarya Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü)
  2. Serkan Kakkaç (Köyceğiz Spor Kulübü)
  3. Fahri Ayvaz (Sakarya Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü)

  • Genç erkekler K1 5 bin metre
  1. Abdulsamet Beyazıt (Sakarya Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü)
  2. Cemrehan Özbek (Sakarya Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü)
  3. Berke Vural (Adana Gençlik ve Spor Kulübü)

  • Genç Kadın K1
  1. Sena Fadim Yüçedağ (Muğla Gençlik ve Spor Kulübü)
  2. Erdal Kutlu (Rize Gençlik ve Spor Kulübü)
  3. Doğa Güleken (Adana Gençlik ve Spor Kulübü)

  • Yıldız Kadın K1
  1. Simge Kaya (Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü)
  2. Zehra Gümüş (Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü)
  3. Zuhrenaz Yenihayat (Sakarya Gençlik Merkezi Gençlik Spor Kulübü)

 

  • Yıldız Erkekler K1 5 bin metre
  1. İbrahim Fırat Cihan (Ferdi)
  2. Emircan Ayaklı (Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü)
  3. Efecan Civan (Sakarya Olimpik Su Sporları Kulübü)

  • Büyük erkekler C1 5 bin metre
  1. İsmail Akgül (Adana Gençlik ve Spor Kulübü)
  2. Mehmet Ali Duman (Eskişehir Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü)
  3. Kerim Tenha (İlkadım Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü)

  • Genç erkekler C1 5 bin metre
  1. Bedirhan Çıktay (Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü)
  2. Kırılo Avgan (Adana Gençlik ve Spor Kulübü)
  3. Melih Uslu (Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü)

  • Yıldız erkekler C1 5 bin metre
  1. Samet Efe Solmaz (Sakarya Gençlik Merkezi Gençlik Spor Kulübü)
  2. Efe Kopuz (Gündoğdu Su Sporları Kulübü)
  3. Faruk Topçu (Köyceğiz Belediye Spor Kulübü)

 

  • Büyük kadınlar K1
  1. Özge Uzar (Şişecam Çayırova Spor Kulübü)
PUAN DURUMU
Süper Lig
# TAKIMLAR O AV P
PTT 1.Lig
# TAKIMLAR O AV P
LİG FİKSTÜRÜ
Süper Lig
PTT 1.Lig