DAİMFED, “Yanınızdayız” | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web SitesiYeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA
AdanasporAkhisar BelediyesporAlanyasporAntalyasporBeşiktaşBursasporÇaykur RizesporFenerbahçeGalatasarayGaziantepsporGençlerbirliğiİstanbul BaşakşehirKardemir KarabüksporKasımpaşaKayserisporKonyasporOsmanlı SporTrabzonspor

DAİMFED, “Yanınızdayız”

Doğu Akdeniz İnşaat Müteahhit Birlikleri Federasyonu (DAİMFED) Genel Başkanı Mustafa Karslıoğlu, Genel Başkan yardımcıları Nadir Vurankaya ve Sayım Azmaz; elektrik kontağından kaynaklanan yangında zarar gören Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Adana Şubesi’ni ziyaret ederek ‘Geçmiş olsun dileğinde bulundular.

Bu haber 12 Temmuz 2023 - 14:13 'de eklendi ve 111 views kez görüntülendi.

“ÖNCELİĞİMİZ ADANA”

TSYD Genel Başkanı Oğuz Tongsir, Adana Şube Başkanı Kerim Hoşfikirer ve yönetim kurulu ile diğer üyeler tarafından ağırlanan, DAIMFED Genel Başkanı Mustafa Karslıoğlu ve yardımcıları Vurankaya ve Azmaz; yangında büyük ölçüde zarar gören tesislerde incelemelerde bulundu. Karslıoğlu; spor yazarlarının çatı örgütü olan TSYD’nin yanında olduklarını belirtirken, ”DAİMFED olarak önceliğimiz her zaman Adana olmuştur. Kentimizle ilgili ne zaman bir sorun olmuşsa, bize düşen neyse onun gereğini yerine getirmekten imtina etmeyiz. Her zaman başlangıç noktamız bu güzelim kent Adana olmuştur” dedi.

“BİZİ YALNIZ BIRAKMAYAN

HERKESE TEŞEKKÜR EDERİZ”
Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Adana Şube Başkanı Kerim Hoşfikirer de, yangın sonrası toplumun tüm kesimlerinden destek mesajı aldıklarını belirterek, “Gerek seçilmiş ve gerekse de atanmış yöneticilerin, kamu kurum ve kuruluşlarının yanımızda olmalarından dolayı, bizleri bu zor günde yalnız bırakmadıkları için teşekkür ederiz” dedi.

Hoşfikirer, “Kentimizin en müstesna yerinde sahip olduğumuz tesislerimizin çıkan yangından büyük zarar görmesi hepimizi üzmüştür. Ancak herhangi bir can kaybı olmaması da tesellimiz oldu. Başta TSYD Genel Başkanımız Sayın Oğuz Tongsir olmak üzere; Adana’yı yöneten belediye başkanlarımız ve bugün de DAİMFED Genel Başkanı Sayın Mustafa Karslıoğlu ve Yardımcıları Nadir Nurankaya ve Sayım Azmaz’ın yanımızda olması, bu kötü günün izlerini silmek için bizlere destek olacaklarını açıklamaları bizleri mutlu etti. Bizleri bu zor günde yalnız bırakmadıkları için teşekkür ederiz.

Bu arada; gerek tesislerimize kadar gelerek bilgi alan ve gerekse de telefonla ‘geçmiş olsun’ dileklerini ileten herkese TSYD adına teşekkür ederiz.

Sayın Genel Başkanımız Oğuz Tongsir; her zaman Adana’ya özel bir önem vermiştir. Her sonumuzda yanımızda olmuş, bizden desteğini esirgememiştir. O’nun fikirleri bizler için çok önemli. Yangın sonrası genel merkezden gelerek yanımızda olmuş ve içimizi rahatlatan açıklamalarda bulunmuştur. Bizim adeta herşeyimiz, ağabeyimizdir. Kendisine çok teşekkür ederiz” diye konuştu.

“YARALAR SARILIR, ÖNEMLİ OLAN

DOSTLARI YANIMIZDA GÖRMEK”

TSYD Genel Başkanı Oğuz Tongsir de ziyarette yaptığı açıklamada; TSYD Adana Şubesi Tesislerinde çıkan yangının büyük tahribat yarattığını, herkesi derinden etkilediğini ifade ederek, “Daha öncede yaptığım açıklamalarda dediğim sözü bir kez daha tekrarlayacağım; cana geleceğine mala gelsin. Yaralar elbirliği ile sarılır.

Böylesi olumsuz olaylar sonrası, kötü günde insan dostlarını yanında görmek ister. İyi günde her zaman yanınızda insanlar vardır. Önemli olan ise; kötü günde dostlarımızın yanımızda olmasıdır.

Önceki gün; Büşükşehir Belediye Başkanımız Sayın Zeydan Karalar ile makamında bir araya gelmiştik. Bugün de Doğu Akdeniz İnşaat Müteahhitleri Birlikleri Federasyonu (DAİMFED) Genel Başkanı Mustafa Karslıoğlu, Başkan yardımcıları Nadir Vurankaya ve Sayım Azmaz ile birlikteyiz.

TSYD olarak DAİMFED ile bazı işbirlikleri yapmak isteriz. Her zaman basının yanındalar. Zaten bundan en ufak bir kuşkumuz yok. Basının, medyanın ülkemizdeki durumu ortada. Hep beraberiz. Bu bir gemi. Bu gemide hep beraber hareket ederiz. Başta Mustafa Karslıoğlu başkanımız ile yöneticilere geldikleri ve bizim bu sıkıntıları paylaştıkları için çok çok teşekkür ederiz” dedi.

“YANINIZDAYIZ”
DAİMFED Genel Başkanı Mustafa Karslıoğlu da yaptığı açıklamada, TSYD Adana Şubesi Tesislerinde çıkan yangını gerek sosyal medyadan ve gerekse de gazetelerden duyduklarını ve çok üzüldüklerini vurgulayarak, “Sayın Genel Başkan Oğuz Tongsir’in dediği gibi cana geleceğine, mala gelsin. Adanalı yardımseverdir, sıcak memleketin sıcak insanları vardır.

Bizler DAİMFED olarak tabii hem projesinden hem de teknik anlamda bütün ekibimizi buraya yönlendiririz. Projemizi çıkarttırırız. Daha güzel haliyle nasıl tekrar yuvamızı açarız, onun gayreti içerisinde oluruz.

DAİMFED olarak başlangıç noktamız, Adana’dır. Kentimizle ilgili ne zaman bir sorun olmuşsa, bize düşen neyse onun gereğini yerine getirmekten imtina etmeyiz. Her zaman başlangıç noktamız bu güzelim kent Adana olmuştur. Adana sözkonusu olunca akan sular durur.

Buradaki tüm arkadaşlar; sıkça bir araya geldiğimiz ve bir çok etkinlikte birlikte olduğumuz basın mensupları. Siz Sayın Genel Başkanı da burada görmez bizi onurlandırdı. Yanınızda olduğumuzu ifade etmek istiyoruz. Ayrıca yaptıkları açıklamalardan da öğrendiğimiz kadarıyla belediye başkanlarımız da yardıma hazır olduklarını ifade etmişler. Biz de DAİMFED olarak bize bağlı bulunan tüm STK’ları harekete geçirir, elimizden ne geliyorsa yapmaktan geri durmayız. Hepimize geçmiş olsun” şeklinde konuştu.

“TSYD ADANA ŞUBESİ TESİSLERİ

ESKİSİNDEN DE GÜZEL OLACAK”
Türkiye Spor Yazarları Derneği Başkanı ve Üyelerine ‘geçmiş olsun’ dileklerini ileten DAİMFED Genel Başkan Yardımcısı Nadir Vurankaya da, Adana basın camiasının yol ve çözüm arkadaşı olduğuna değinerek; “Her zaman birlikte hareket ettik. Yangın elbette hepimizi üzdü. Bir daha yaşanmaması en büyük temennimiz. İlerleyen günlerde TSYD Adana Şubesi Tesisleri’nin eskisinden daha güzel olacağına inanıyorum” dedi.
DAİMFED Genel Başkan Yardımcılarından Sayım Azmaz ise, yangında tesislerin büyük zarar görmesinin kendilerini üzdüğünü belirterek; DAİMFED olarak üzerlerine düşeni yapmaya hazır olduklarını, hazırlanacak proje ve yapılacak çalışmalarla tesislerin eskisinden de daha güzel olması, başta spor basını olmak üzere basın camiasının hoş bir mekana kavuşacağına inandığını ifade etti.

PUAN DURUMU
Süper Lig
# TAKIMLAR O AV P
PTT 1.Lig
# TAKIMLAR O AV P
LİG FİKSTÜRÜ
Süper Lig
PTT 1.Lig