Engelsiz Yaşam Fuarı ve Farkındalık Zirvesi 12.Kez Kapılarını Açacak | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web SitesiYeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

Yeni Doğan Bebeklere ‘Hoş Geldin’

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

kültür sanat merkezi protokolü

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

ÇED BAŞKANI TEKBAŞ, GÜVEN TAZELEDİ

Adana Özel, Genel, Gündem, Yerel Haberler

DR. ANIL TANBUROĞLU ADAYIM DEDİ

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

Engelsiz Yaşam Fuarı ve Farkındalık Zirvesi 12.Kez Kapılarını Açacak

Bu haber 29 Eylül 2022 - 12:07 'de eklendi ve 582 views kez görüntülendi.

ve yaşlı bireylerin sağlık, rehabilitasyon ve profesyonel bakıma erişimlerindeki engelleri en aza indirmek ve sosyal hayatın her alanına entegre olmalarına katkı sağlamak amacıyla düzenlenen “Engelsiz Yaşam Fuarı ve Farkındalık Zirvesi” bu yıl 12'nci kez kapılarını açacak. “Aşılmadık Engel Kalmasın” sloganıyla 1-4 Aralık 2022 tarihleri arasında düzenlenecek zirvenin tanıtımı Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık'ın katılımıyla yarın (30 Eylül) gerçekleştirilecek.

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının ev sahipliğinde düzenlenecek 12. Engelsiz Yaşam Fuarı ve Farkındalık Zirvesi 'nü kapsayan 1- 4 Aralık 2022 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi'nde gerçekleştirilecek. “Aşılmadık Engel Kalmasın” sloganıyla düzenlenecek “Engelsiz Yaşam Fuarı ve Farkındalık Zirvesi” nin tanıtımı ise Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık'ın katılımıyla yarın (30 Eylül) Darülaceze Başkanlığı'nda yapılacak.

Tanıtım toplantısına kamu kurumlarının, bakım ve sağlık sektörü başta olmak üzere özel sektör ile sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin katılması planlanıyor.

Engelsiz Yaşam Fuarı ve Farkındalık Zirvesi tüm engelli bireyleri ilgili sektör paydaşlarıyla bir araya getirecek. Yerel yönetimlerin engelliler çin yaptıkları mimari çalışmalar, kentsel düzenleme ve faaliyetlerini paylaşmaları için imkan sağlanacak. Sosyal sorumluluk bilincinin gelişmesine ve yaygınlaşmasına destek sağlanacak.

Engelli ve yaşlı bireylerin sağlık, rehabilitasyon ve profesyonel bakıma erişimlerindeki engelleri en aza indirmek ve sosyal hayatın her alanına entegre olmalarına katkı sağlamak amacıyla düzenlenen Engelsiz Yaşam Fuarı ve Farkındalık Zirvesi ile ticari çöüm ve bağlantıların geliştirilmesi ile yeni teknolojilerin paylaşılması hedefleniyor.