CHP GELECEĞİMİZ | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

CHP GELECEĞİMİZ

Bu haber 03 Eylül 2020 - 11:25 'de eklendi ve 53 views kez görüntülendi.

Sussan olmuyor susmasan olmuyor! Çıkmış Genel Başkanımıza karşı had bilmez bir şekilde iki genel başkan yardımcısını ben seçtirmedim deme saygısızlığını gösteriyor.
Bu nasıl bir özgüvendir?
Genel Başkanın çalışmak istediği arkadaşı seçtirmeme gücünü kendinde buluyor?
Yetmiyor kadın kolları genel başkanını ben belirlerim diyor.
Genel başkanımızın mütevaziliği bu kadarmı şımarttı?
Bizler emek en yüce değerdir bilgisi ve sevgisiyle büyüdük sizin istanbul il başkanı olmanız yanınızdakilere ve size emeğe partiye örgütlere müdahale hakkımı veriyor?
Bu gücü nerden alıyorsunuz?
Unutmayın bu partinin dinamikleri ne genel başkanı nede yönetimini size teslim eder.
Sermayenin medyanın sizi cilalaması
Sizi CHP’mize genel başkan yapmaz.
Siz makamınıza Soyadanıza layık davranınız.
Yazık bize bizden başka kimse zarar vermiyor.
Sağ siyasetin tanınmış isimlerinden, eski devlet Bakanlarından Gürcan Dağdaş,bir tv proğramında ülkenin bugünlere gelmesinde sağ politikaların günahından bahsediyor…
İmar dâhil doların geldiği durumdan tutun da, ülkemizin komşularıyla olan sorunlarını kendi penceresinden tek tek anlatıyor…
Konuşmasında dikkat çeken konu ise CHP ile ilgili analizi benim daha çok dikkatimi çekti. Biz sağcılar seçmene CHP ‘mi gelsin dediğimiz zaman seçmenin gönlünü fethediyoruz diyor.
İlginç mi diye soruyor ve devam ediyor; CHP kendi evlatlarını yok ediyor. Bunu da halkın gözleri önünde yapıyor, kim inanır CHP’nin iktidarına diyor..
Haksız mı?
Devam ediyor kendi kendini yiyen bir parti diyor ve dikkat edin İsmet İnönü’yü, Ecevit’i Deniz Baykal’ı Şimdide Kemal Kılıçdaroğlu’nu biz sağcılar mı yıprattık CHP kendimi diye soruyor.
Kamuoyu önünde bir birlerine yaptıklarını bu millet görüyor gördüğü zamanda kesin kararını veriyor dedi.
Gürcan Dağdaş’ın söylediklerini şimdi hep beraber düşünelim.
Hatta daha fazlasını AKP’mi söyledi kurultay sabahı çıkın kamuoyu önünde kavga edin diye?
Bir parti disiplini olmaz mı? Bir vicdan olmaz mı?
Mahallesinde görevini yapmayan parti sorumluluğunu yerine getirmeyen aidatı yatırmayan da dâhil partinin politikalarını, liderini, yönetim kadrosunu, sosyal medya üzerinden eleştirenler kimler?
Adam çıkıyor CHP’ye hakaret ediyor bunu da partiliyim diyerek yapıyor. Adama demezler mi hadi oradan!..
Şu son gelişmelere bakalım, hepimiz biliyoruz AKP bitmiş ekonomi çökmüş, Türkiye ne olduğu bellisiz yeni bir yönetim sistemini deniyor başarı sıfır piyasalar allak bullak olmuş, dolar almış başını gidiyor, esnaflar iflas ediyor, AKP ve ortağı şaşkın , piyasalar AKP’yi yok ediyor.
CHP gündemde etkili olacak oda ne, imdadına CHP’liyim diyen arkadaşlar yetişiyor. AKP’nin yapamadığını yaparak, gündemi CHP’nin iç sorunlarına getiriyorlar ayıptır, günahtır ondan sonra da oturuyoruz biz neden iktidar olamıyoruz diyoruz sebep belli değil mi?
Amaç CHP ve Genel Başkanını zayıf göstermekse devam edin.

Cahit Benli
Cahit Benlicahitbenli@gmail.com