Bir başkana itibar suikastı | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi
SON DAKİKA
http://evdekal.adana.bel.tr/saglik/covid-19-nedir

Bir başkana itibar suikastı

Bu haber 24 Şubat 2020 - 13:03 'de eklendi ve 59 views kez görüntülendi.

CHP’nin Adana il kongresi yapıldı. Kongre öncesinde tek aday, tek adamlık tartışmaları oldu. Buna kongreye blok listeyle mi yoksa çarşaf listeyle mi gidilmeli tartışmaları da eklendi.

ASKİ Kapalı Spor Salonu’nda yapılan kongreye Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, CHP Genel Başkanı Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak konuşma yaparken girdi. Karalar’ın salona girmesinin ardından tribünlerde alkış sesleri yükseldi. “Zeydan, Adana gibi Başkan” sloganları atıldı.

Kongre iyi mi, kötü mü geçti, neden tek listeyle kongreye gidildi, blok liste savunması neden yapıldı? Bunların hepsi geride kaldı.  Bunu değiştirmek mümkün değil ama orada gerçekten bir konuda çok ayıp edildi.

Kurultay delegesi listesine Büyükşehir, Seyhan, Ceyhan ve İmamoğlu Belediye Başkanlarının adı yazıldı ama Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’in adı o listede yer almadı.

Bir süre sonra liste yeniden yazıldı ve Soner Çetin ismi eklendi.

Listenin ilk şekli yani Soner Çetin’siz liste  WhatsApp ve sosyal medya üzerinden binlerce kişiye ulaştırıldı. Soner Çetin’i aradık ve o bu konuda bir yorum yapamayacağını söyledi. Belki de parti terbiyesi bunu gerektiriyordu.

Aslında bu bir itibarsızlaştırma operasyonudur. Önce listeye sokmayacaksın, sonra “pardon” diyeceksin.

Bu işte emeği geçenlerin kafalarının arkasında acaba ne var? Bu işin adı aslında bir şekilde belki tetikçiliktir. Çünkü ortada bir itibar suikastı var. Aslında bu sözü hiç sevmem çünkü AKP’lilerin sıkıştıkları yerde sıkça kullandığı bir şey bu ama Soner Çetin’e yapılana bakınca bu sözün CHP’de anlam bulması da çok kişiyi üzdü.

Lütfen biraz çekidüzen verin kendinize. Kasaba politikalarına rahmet okutan anlayışı bir kenara bırakın. Adım adım iktidara yürünen bir süreçte bu kirli, basit, partiye zarar verecek tezgahlardan, hizipten, vazgeçin.

 

 

Murat Yildiz
Murat Yildizmuratyildiz_0101@hotmail.com